„Postaw na profilaktykę z Podlaskim NFZ” to hasło projektu, w ramach którego mieszkańcy województwa podlaskiego mają okazję skorzystać z: warsztatów zdrowego odżywiania, treningu aktywności fizycznej oraz konsultacji z doradcą ds. profilaktyki. Spotkania odbędą się we wszystkich powiatach regionu, a już w najbliższy piątek 5 maja w: suwalskim i sejneńskim.

Kiedy?

5 maja 2023 r.

Gdzie?

Gminny Ośrodek Kultury w Gibach, g. 10:00 – 12:00

Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach, g. 13:00 – 15:00

Nasz autorski projekt pt. „Postaw na profilaktykę z Podlaskim NFZ” to cykl spotkań prozdrowotnych obejmujący dwa rodzaje aktywności: warsztaty z zasad zdrowego odżywania z dietetykiem, treningi z trenerem personalnym, a także indywidualne konsultacje z naszym doradcą ds. profilaktyki i promocji zdrowia. Na spotkania, które odbędą się we wszystkich powiatach regionu zapraszamy każdego, kto chciałby zmienić swoje życiowe nawyki na zdrowsze, nie ma ograniczeń wiekowych.

dyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Maciej Bogdan Olesiński zachęca mieszkańców regionu do udziału w bezpłatnych warsztatach.

W programie:

  1. Warsztaty i degustacja bezcukrowych przekąsek

Podczas warsztatów z zasad zdrowego odżywiania, dietetyk zaprezentuje uczestnikom, jak przygotować bezcukrowe posiłki i przekąski, przedstawi przepisy na zdrowe jadłospisy dostępne na portalu Diety NFZ. Będzie też można skosztować bezcukrowych dań.

2. Trening z trenerem personalnym jako dobry początek do regularnej aktywności fizycznej

Trener personalny poprowadzi 45-minutowy trening, co pozwoli uczestnikom spotkania poznać proste zestawy ćwiczeń fizycznych. Każdy zainteresowany otrzyma także dostęp do bezpłatnego programu treningowego, dzięki czemu zyska możliwość regularnej kontynuacji treningów w swoim domu przez kolejnych 8 tygodni.

    3. Konsultacje z doradcami ds. profilaktyki i promocji zdrowia z Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

Doradcy ds. profilaktyki i promocji zdrowia z Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ wykonają każdemu z uczestników analizę składu ciała, określą BMI oraz wiek metaboliczny organizmu. Podpowiedzą, gdzie skorzystać z darmowych badań w ramach Programu Profilaktyka 40PLUS oraz innych programów profilaktycznych finansowanych przez NFZ, dobranych do indywidualnych potrzeb zdrowotnych każdego uczestnika. Do każdej konsultacji pakiet materiałów informacyjnych i edukacyjnych m.in.: „Planuję Długie Życie”, magazyn „Ze Zdrowiem” oraz „Przewodnik Pacjenta 2023”.

Do zobaczenia w Twojej miejscowości!

Głównym celem projektu „Postaw na profilaktyką z Podlaskim NFZ” jest zmiana stylu życia mieszkańców regionu poprzez zdrowe nawyki żywieniowe i zwiększenie aktywności fizycznej. W ramach projektu odbędzie się 16 spotkań na terenie całego województwa podlaskiego. Pierwsze z nich odbyło się w kwietniu w Knyszynie i cieszyło się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród seniorów. Kolejne majowe warsztaty zaplanowane są jeszcze w powiatach: sokólskim, siemiatycki i hajnowski, a czerwcowe w powiatach: grajewskim, kolneńskim, zambrowskim i bielskim. Zapisy na zajęcia prowadzą gminne centra kultury i rekreacji.

|Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ