Wnioskował o to już w ubiegłym roku burmistrz, ale bez efektu.

zdjęcie ilustracyjne

Chodziło o przeprowadzany przez starostwo remont ulicy i związaną z tym wycinką drzew. Miejscy urzędnicy uważali, że drzewa powinny zostać. W związku z tym powiat wstrzymał inwestycję.

Zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz informuje, że ratusz ponowił propozycję przejęcia ulicy.

20 września burmistrz wysłał do zarządu powiatu pismo, w którym przypomina, że chce przejąć tę ulicę. Chodzi nam o odcinek od 3 Maja do Księdza Skorupki. Zamierzamy pokazać tym, jak się remontuje drogi w mieście i planuje prace, by – po pierwsze – nie trwały one 1,5 roku, a po drugie – poprawiały funkcjonowanie mieszkańców z zachowaniem cennej wśród zabudowań miejskich zieleni.

Starosta Jarosław Szlaszyński zapewnia, że powiat przekaże miastu ulicę Kościelną jak tylko zakończy się remont jej części.

Zarząd powiatu zamierza przekazać całą ulicę, czyli od 3 Maja aż do Mickiewicza, nie tylko do Księdza Skorupki. Chcemy oddać wszystko, ponieważ takie połowiczne działanie nie miałoby sensu. Droga powinna mieć jednego zarządcę. Zaproponujemy to radzie miasta po zrealizowaniu inwestycji Centrum Komunikacyjne Augustowa.

Kiedy dokładnie to nastąpi, na razie nie wiadomo.

| red: kap

autor: Marta Sołtys/radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki