Jesteś właścicielem nieruchomości w Augustowie? Planujesz termomodernizację budynku lub wymianę pieca? Skorzystaj z programu Czyste Powietrze. Możesz otrzymać nawet do 136 tysięcy złotych bezzwrotnego wsparcia. Wspólnie poprawiamy jakość powietrza w naszym mieście. Pomoc w przygotowaniu wniosku i jego złożeniu otrzymasz w punkcie informacyjno-konsultacyjnym, który znajduje się w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Augustowie.

Skorzystaj z programu Czyste Powietrze

Co sfinansujesz przy pomocy dotacji?

Z programu Czyste Powietrze otrzymasz wsparcie na docieplenie ścian, dachu, wymianę okien i drzwi, zainstalowanie wentylacji z odzyskiem ciepła. Dofinansowana może być także wymiana starego pieca na nowe, efektywne źródło ciepła, które zużywa mniej energii. To wszystko z pożytkiem dla rodzinnego portfela oraz mniejszą emisją zanieczyszczeń do powietrza w Augustowie.

 

Zmiany w programie, większe dofinansowanie

W tym roku w programie „Czyste Powietrze” zaszły ważne zmiany. Teraz możesz otrzymać nawet do 136 tys. zł dofinansowania. Tak wysokie, bezzwrotne wsparcie możliwe jest dzięki podniesieniu poziomów dotacji na poszczególne elementy termomodernizacji.

 

Warto sporządzić audyt energetyczny

Zanim przystąpisz do programu Czyste Powietrze, warto jest wykonać audyt energetyczny swojego budynku. To dokument opracowany przez specjalistę, który pokazuje co w domu należy docieplić, zainstalować i wymienić w ramach termomodernizacji, aby była ona efektywna. Taka kompleksowa termomodernizacja umożliwia otrzymanie najwyższej dotacji, a później płacenie niższych rachunków.

Zapytaj w Urzędzie Miejskim

Warto zainteresować się programem Czyste Powietrze już dziś, aby zdążyć przed kolejnym sezonem grzewczym.

Pomoc w przygotowaniu wniosku i jego złożeniu uzyskasz w punkcie informacyjno-konsultacyjnym, który znajduje się w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Augustowie – pokój nr 300 lub tel. 87 643-86-25.

Szczegółowe informacje na temat programu znajdują się także na stronie czystepowietrze.gov.pl.

| urzad.augustow.pl/