W niedzielę pogodę nad Polską będzie kształtował rozległy wyż. Jak powiedziała PAP Ewa Łapińska z Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB, do kraju napływa ciepłe powietrze. Taka pogoda utrzyma się do początku tygodnia. Od wtorku zacznie się ochładzać i wrócą deszczowe chmury.

Zdjęcie ilustracyjne: augustow.org

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę Polska znajdzie się pod wpływem wyżu z centrum nad Bałtykiem, który jest częścią rozległego układu wysokiego ciśnienia obejmującego obszar od północnego Atlantyku, przez Szwecję, po Rosję. Tylko na krańcach południowo-zachodnich kraju pogodę będzie psuł mało aktywny, słaby front atmosferyczny.

„W niedzielę w niemal w całym kraju będzie bardzo ciepło i pogodnie. Tylko na krańcach południowo-zachodnich zachmurzenie duże, z przelotnymi i słabymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. Temperatura maksymalna wyniesie od 17-19 stopni Celsjusza nad morzem, do 20-24 na pozostałym obszarze kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem chwilami porywisty, wschodni i północno-wschodni” – powiedziała Ewa Łapińska z IMGW-PIB. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ akub/