Augustowscy kryminalni zatrzymali podejrzanego o szereg kradzieży na terenie całego kraju. Łupem sprawcy były głównie końcówki szczoteczek elektrycznych. 44-letni obywatel Litwy wpadł w ręce funkcjonariuszy, gdy próbował przekroczyć granicę Polski. Usłyszał już zarzut kradzieży na terenie Augustowa. Sprawa ma charakter rozwojowy. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt.

fot. KPP w Augustowie

Na trzy miesiące do aresztu śledczego trafił 44-letni obywatel Litwy. Mężczyzna jest podejrzany o szereg kradzieży sklepowych na terenie całego kraju. Jego łupem były głównie końcówki szczoteczek elektrycznych. Obcokrajowiec wpadł w ręce augustowskich policjantów po tym, jak na początku września w dwóch sklepach na terenie miasta ukradł artykuły kosmetyczne na kwotę blisko 4 tysięcy złotych.

Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili, że mężczyzna jedzie w kierunku granicy litewskiej. Na trasie zatrzymali jego samochód. 44-latek był zaskoczony widokiem policjantów. Usłyszał już zarzut kradzieży na terenie Augustowa. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Mężczyzna jest podejrzewany o blisko 60 czynów o charakterze przestępczym na terenie całego kraju. Już wcześniej był karany za tego typu przestępstwa, również poza granicami Polski. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt.

|augustow.policja.gov.pl