Wyrokami Naczelnego Sądu Administracyjnego trzy osoby utraciło mandaty.

Zdjęcie ilustracyjne: augustow.org

Jak informuje przewodnicząca Alicja Dobrowolska, skład rady będzie sukcesywnie uzupełniany. Na przyszły piątek (10.02) zaplanowano sesję, podczas której ślubowanie złoży Wiesław Jeruć. Zastąpi on Izabelę Piasecką.  

27 stycznia do urzędu miasta dotarła wiadomość od komisarza wyborczego, że pan Wiesław Jeruć zgodził się przyjąć mandat. Jeszcze tego samego dnia poinformowałam o tym wszystkich radnych. Za pośrednictwem pana Leszka Cieślika skontaktowałam się z przyszłym radnym, by przesłać mu porządek obrad. Nie posiadam natomiast żadnej wiedzy na temat toczącego się postępowania wobec pana Dobkowskiego i pana Zawadzkiego. Dopóki nie otrzymam informacji od komisarza, to nie będzie powoływania ich następców.

Radny Leszek Cieślik informuje natomiast, że opozycja wczoraj (1.02) złożyła wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej, która ma odbyć się w ciągu 7 dni.

Złożyliśmy wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej, by jak najszybciej zostało odebrane ślubowanie od radnego Wiesława Jerucia. Drugi punkt obrad to będzie uzupełnienie składu komisji rewizyjnej. Ten organ funkcjonuje obecnie w okrojonym, czteroosobowym zespole. Mamy wytypowane dwie osoby: Adama Sieńkę i Tomasza Miklasa.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy ślubowanie złożą Julia Klimaszewska oraz Adam Wysocki. Oni mają zastąpić dwóch pozostałych radnych, którzy utracili mandaty, czyli Tomasza Dobkowskiego i Mirosława Zawadzkiego.

| red: kap

autor: Marta Sołtys/radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki