Tegoroczna edycja Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg będzie rozstrzygnięta w przyszłym tygodniu. To ponad dwa miliardy złotych, które trafią do samorządów – podkreślił rzecznik rządu Piotr Müller.

Zdjęcie ilustracyjne: augustow.org

Podczas czwartkowej konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że podczas ostatniej Rady Ministrów przyjęto dwa projekty, który jeden z nich dotyczy rozwoju dróg lokalnych. „Będą zmiany w rządowym funduszu rozwoju dróg. Chcemy zmienić szybkość procedowania wniosków, które wpływają do rządu, jeżeli chodzi o rozwój dróg lokalnych” – przekazał Piotr Müller.

„Wyciągamy wnioski z tego programu, rekordowego programu pod kątem środków finansowych, które trafiły do polskich powiatów i gmin. W tym roku nabór na 2024 odbędzie się w 2023 roku, tak aby samorządy wchodząc w nowy rok budżetowy w roku 2024 miały świadomość, czy otrzymały dodatkowe środki finansowe na swoje projekty drogowe w gminach, powiatach” – wyjaśnił.

Poinformował, że tegoroczna edycja rządowego funduszu rozwoju dróg będzie rozstrzygnięta w przyszłym tygodniu. „To ponad dwa miliardy złotych, które trafiają do samorządów właśnie na drogi gminne, powiatowe, na wzmocnienie infrastruktury, która ma bardzo duże znaczenie z puntku widzenia funkcjonowania samorządu lokalnego” – dodał rzecznik rządu.

autorzy: Bartłomiej Figaj, Grzegorz Bruszewski

bf/ gb/