W poniedziałek, 4 grudnia br. w Augustowie odbyło się uroczyste otwarcie nowej jednostki wojskowej. W wydarzeniu uczestniczył minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, Michał Wiśniewski.

fot. augustow.org

W swoim wystąpieniu szefo MON powiedział m.in.:

„Dlaczego ta jednostka powstała? Ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa naszej Ojczyźnie, ale także z jednego bardzo ważnego powodu – żeby zbrodnia obławy augustowskiej nie ponowiła się w przyszłości, żebyśmy nie mieli do czynienia z tego rodzaju zbrodniami.  Wojsko Polskie musi stacjonować tu, w Augustowie. Gorąco zachęcam wszystkich mieszkańców regionu, do tego, żeby rozważyć wstąpienie do Wojska Polskiego. Warunki służby są bardzo dobre – uposażenie godne, a nowoczesny sprzęt trafia do wojska. Potrzebujemy młodych patriotów, którzy będą służyć w Wojsku Polskim. Jestem pewien, że ta propozycja spotka się z bardzo dobrym odbiorem. Wiem, że mieszkańcy ziemi augustowskiej to patrioci”.

Batalion Saperów z Augustowa wchodzi w skład 15. Brygady Zmechanizowanej, która jest jednostką 16. Dywizji Zmechanizowanej.

W videorelacji z tego wydarzenia wystąpienie szefa MON, Mariusza Błaszczaka oraz podsekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, Michała Wiśniewskiego.

|Bart./augustow.org