DKF KINOCHŁON nowy, 2023, rok przywita razem ze zdobywcą Złotej Palmy 75. festiwalu w Cannes – filmem „W trójkącie” Rubena Östlunda. Mamy nadzieję, że zechcą Państwo razem z nami obejrzeć tę szaloną komedię, której akcja rozgrywa się na luksusowym jachcie, pośród najbogatszych ludzi świata.

23 stycznia 2023 roku o godz. 18:15 w augustowskim kinie Iskra w filmowy rejs wybierzemy się z parą modeli-celebrytów, Carlem (w tej roli Harris Dickinson) i Yayą (Charlbi Dean), ale ich wycieczka szybko przestanie nadawać się na Instagram. Nagły sztorm – a raczej „kałszkwał” – sprawia, że owoce morza wracają tam, skąd przyszły, i demoluje jacht, a wraz z nim rozsadza całą społeczną hierarchię… To bezlitosna satyra na bogatych, a także kapitalna metafora naszych czasów.

Sprawdźcie razem z nami, jak w sekundę odwrócić się mogą wszystkie role społeczne i to w okolicznościach, w których nie dosięga bohaterów TikTok, Facebook czy Instagram. Reżyser „Turysty” i „The Square” nie stroni tu od czarnego humoru, a wpędzając bohaterów (i widzów!) w liczne zwroty akcji sprawia, że seans obnaża wszechobecny w dzisiejszych czasach nieład i prowadzi do… zupełnie nieoczekiwanego finału.

„W trójkącie” obejrzymy wspólnie z doktorem Tomkiem Adamskim z Uniwersytetu w Białymstoku, którego mieliśmy okazję gościć już parokrotnie i zawsze pomagał nam i Naszej Widowni „wycisnąć” z filmu absolutne maksimum wrażeń. Tym razem, wiedzieliśmy od początku, że będzie gościem tego sensu – obecnie pracuje nad książką dotyczącą twórczości Rubena Östlunda! Ten wykładowca akademicki jest autorem wielu tekstów o filmie współczesnym, związany z akcją Filmowe Podlasie Atakuje, udziela się filmowo nie tylko w kraju, ale i na Białorusi, Ukrainie i w Gruzji, wielbiciel kina skandynawskiego.

Cóż więcej – zapraszamy serdecznie do kina. Nie znajdziecie lepszego pomysłu na ten zimowy poniedziałkowy wieczór – bądźcie z nami!

APK – DKF KINOCHŁON

Cennik i rezerwacja biletów:

Bilet na pojedynczy pokaz: 18 zł

Bilet ulgowy: 12 zł

Karnet na cztery pokazy: 60 zł (ważny przez pół roku)

Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.