Stoiska edukacyjne i pokazy kawaleryjskie to tylko część atrakcji, które czekają na uczestników Pikniku Ułańskiego „Ułańskie Serca”, który odbędzie się 1 czerwca na polu namiotowym Swoboda przy jeziorze Studzieniczna w godzinach 12:00 – 16:00.

Piknik Ułański jest wydarzeniem dedykowanym dla wszystkich zainteresowanych tematyką ułańską oraz działalnością 1 Pułku Ułanów Krechowieckich na terenach Augustowszczyzny, a w szczególności dla świadków historii i ich rodzin. Do udziału w pikniku zapraszają: Instytut Pileckiego, Nadleśnictwo Augustów oraz wszyscy partnerzy wydarzenia.

Piknik rozpocznie się o godz. 12:00 uroczystym przemarszem 10 Pułku Ułanów Litewskich i lokalnych jeźdźców oraz krótką prelekcją historyczną, która nakreśli rolę Ułanów w historii Polski.

W dalszej części programu odbędą się pokazy kawaleryjskie, m.in.: pokazy władania białą bronią, szablą i lancą, pokazy sprawności kawaleryjskiej, prowadzanki, stoiska historyczno-edukacyjne, gry, zabawy, a także ognisko kawaleryjskie, podczas którego będzie można wspólnie śpiewać i posłuchać opowieści kawaleryjskich.

Przez cały czas trwania Pikniku będzie można obejrzeć plenerową wystawę eksponatów: odznaki, medale, zdjęcia dokumenty związane z Wojskiem Polskim 1919 -1939 w tym z 1 Pułkiem Ułanów Krechowieckich oraz stanąć do zdjęcia z rekonstruktorami w mundurach z okresu 1918-1939.

WSTĘP BEZPŁATNY.

Serdecznie zapraszamy

Oddział Instytutu Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego w Augustowie