Augustowskie Placówki Kultury oraz Zofia Piłasiewicz serdecznie zapraszają w dniu 30 maja 2024 do Miejskiego Domu Kultury przy Rynku Zygmunta Augusta 9, gdzie o godz. 17:00 w sali widowiskowej (wejście od ul. Kościelnej, II piętro) rozpocznie się promocja debiutu powieściowego Zofii Piłasiewicz.

„Ślad tygrysicy” jest opowieścią o Weronice – nauczycielce z małego miasteczka gdzieś na wschodzie Polski i Wierze – tajemniczej Rosjance, połączonych za sprawą przypadkowych zdarzeń. Obie wyruszają w niecodzienną podróż przez tajgę, krainę nieokiełznanej, dzikiej przyrody, której gospodarzami są syberyjskie tygrysy. Wędrówka staje się doświadczeniem inicjacyjnym, zmieniającym wewnętrznie obie kobiety. Każda z nich, na swój własny sposób, dociera do wewnętrznej siły drzemiącej w każdej z nich, pokonując lęki i fobie.

Za sprawą niewielkich figurek tygrysa z jadeitu odkrywa się warstwa historyczna powieści, gdzie losy młodego polskiego inżyniera, Ksawerego, pracującego przy budowie Kolei Transsyberyjskiej, splatają się z losami Michała Jankowskiego, polskiego zesłańca i badacza Dalekiego Wschodu z przełomu XIX i XX wieku. Zgrabnie poprowadzona narracja wprowadza czytelnika w awanturniczy świat przygód i fascynującej natury dalekowschodniej tajgi…

W programie spotkania rozmowa o książce (i nie tylko) oraz pokaz slajdów. Będzie też okazja do zakupu książki w promocyjnej cenie.

Wstęp bezpłatny – zapraszamy

Wydarzenie odbędzie się w ramach Dni Augustowa – szczegółowy program lada chwila!

APK

Zofia Piłasiewiczpsycholog, psychoterapeutka, podróżniczka, fotografka, autorka książek „Syberyjski sen – opowieść bezdrożna”, „Gruzja – wpół drogi do nieba”, „Podróż” oraz tomików poetyckich „Ćwiczenia z pamięci”, „Rzeka. Opowieść Czarnej Hańczy”, jak również licznych artykułów prasowych związanych z podróżami i nie tylko. Współautorka „Literackiego Atlasu Polski” i tekstów do albumów „Kanał Augustowski”, „Rospuda”. Lubi być w kontakcie ze sobą, ludźmi i światem. I wsłuchiwać się w naturę.