Szereg atrakcji, a wśród nich koncerty z udziałem artystów, m.in. Artura Rojka, Strachów na Lachy, Natalii Szroeder, Kamila Bednarka, Fisza Emade Tworzywo czy Darii ze Śląska. Dodatkowo warsztaty, spotkania, spacery, a wszystko to z przesłaniem, by dostrzegać otaczającą nas naturę. Na wydarzenie zapraszali w trakcie poniedziałkowej (08.07) konferencji prasowej organizatorzy festiwalu. Wziął w niej udział Bogdan Dyjuk, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, które jest strategicznym partnerem imprezy.
Festiwal cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców, jak i osób przyjezdnych. Tegoroczna jego edycja promuje kontakt człowieka z naturą. Mówił o tym Bogdan Dyjuk.
– Wszystko odbędzie się w Augustowie, który jest letnią stolicą województwa. Jako samorząd chcemy właśnie takimi działaniami związanymi z naturą, kulturą promować nasz region, który ma wiele do zaoferowania – podkreślił.
Impreza odbędzie się w dniach 12-13 lipca na Błoniach nad Nettą. Organizatorzy, oprócz koncertów, przygotowali szereg różnych aktywności związanych z przyrodą.
– To wyjątkowe wydarzenia, które zebrało szereg pozytywnych opinii po ostatniej edycji, dlatego podjęliśmy decyzje o kontynuacji w tym roku. Chcemy, by wpisało się ono na stałe w program wakacyjnych atrakcji Augustowa – mówił burmistrz miasta Mirosław Karolczuk, zapraszając wszystkich do wzięcia udziału w imprezie.
Z kolei jego zastępca Filip Chodkiewicz zapewnił, że każdy uczestnik znajdzie w programie coś dla siebie.
– Myślą przewodnią festiwalu jest relacja człowieka z przyrodą, dlatego program, który przygotowaliśmy, opiera się o szereg spotkań, zajęć, które przybliżają nas do natury. Będą to m.in. poranne warsztaty jogi, leśne kąpiele, warsztaty kulinarne zero waste, spływ Kanałem Bystrym do jeziora Sajno, gdzie jest strefa ciszy, a także wycieczki poznawcze po puszczy augustowskiej – wymieniał.
Szczegółowy program weekendowych wydarzeń można znaleźć na stronie Augustów is the future Festival. Bilety można kupić tu. Mieszkańcy Augustowa mogą skorzystać z 50 % zniżki dzięki Twojej Augustowskiej Karcie (TAK).
Monika Pańko
red.: Anna Augustynowicz
fot. Krystian Guzewicz
| źródło informacji: podlaskie.eu