Nowy rok to czas radości, nadziei i zabawy. Polacy świętują nowy rok w różnych miejscach i na różne sposoby. Wiele osób decyduje się na spędzenie tego wyjątkowego wieczoru w towarzystwie rodziny, przyjaciół lub znajomych.

Jednym z najpopularniejszych miejsc w Augustowie jest Rynek Zygmunta Augusta. Na przestrzeni lat program wydarzeń organizowanych w noc sylwestrową w tym miejscu jest bogatszy lub skromniejszy, ale nie to jest chyba najważniejsze. Powitanie Nowego Roku w gronie przyjaciół i znajomych, to raczej główny powód tego, że każdego roku krótko przed wybiciem ostatniej sekundy starego roku, na placu w centrum Augustowa gromadzą się mieszkańcy i goście przebywający w mieście.

Tak samo było i tym razem. Po części artystycznej okolicznościowe życzenia wszystkim obecnym złożył burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk.

Powitanie nowego roku 2024 w Augustowie

Z Rynku Z Augusta część augustowian wróciła w domu, aby oglądać sylwestrowe programy telewizyjne, ale większość wróciła na imprezy organizowane w klubach, restauracjach i hotelach, aby bawić się do białego rana.

|Bart./augustow.org