Wykonawca robót zaprosił dziś przedstawicieli ratusza, Rady Miejskiej oraz dyrekcję szkoły na symboliczne wbicie pierwszej łopaty. Burmistrz do wykonania tego symbolicznego gestu zaprosił ucznia siódmej klasy, Maksymiliana Bagińskiego.

fot. UM w Augustowie

Prace ruszyły

Wykonawca wyłoniony w przetargu ogrodził już plac budowy i rozpoczął pierwsze prace. Na budowie stopniowo pojawia się sprzęt i budowlańcy, którzy aktualnie pracują nad zabezpieczeniem budynku szkoły. Najważniejszą misją na starcie jest umożliwienie prowadzenia robót równolegle z zajęciami w szkole.

– Mamy dziś potężne powody do radości. Spełnienie naszych marzeń jest coraz bliżej. Prace budowlane właśnie ruszają. Można powiedzieć, że spełniamy oczekiwania kilku pokoleń, bo przecież wybudowanie obiektu sportowego w dwójce obiecywano od 20 lat. Może nie było ku temu warunków, może brakowało pieniędzy, dziś to nie ważne. Dziś uruchamiamy budowę 

 powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk

Głos zabrał także Dyrektor Szkoły Leszek Mołodziejko, który podziękował za inwestycję i przypomniał, że wybudowana zostanie nie tylko hala, ale również stołówka, szatnie i szereg bardzo potrzebnych szkole pomieszczeń.

Szkoła przyszłości

Burmistrz przypomniał swoje hasło „Edukacja to inwestycja” i zaprosił do wbicia łopaty ucznia siódmej klasy, Maksymiliana Bagińskiego.

– Państwo pewnie zdążyliście się przyzwyczaić, że w przeciwieństwie do niektórych posłów i samorządowców, nie lubię przecinać wstęg i pozować z nożyczkami. A ponieważ to młodzież jest przyszłością naszego miasta, do symbolicznego wbicia łopaty zapraszam Maksa, ucznia siódmej klasy. To właśnie z myślą o młodych i przyszłych pokoleniach planowałem budowę hali 

 powiedział Karolczuk

– Mam dziś szczególne powody do satysfakcji. Po pierwsze sam uczyłem się w tej szkole. A po drugie, kiedy planowałem tę inwestycję i o niej mówiłem, to wiele osób zrażonych 20 latami obietnic kolejnych władz, nie wierzyło w sukces. Nie dziwię im się. Ale dziś z radością wbijamy pierwszy szpadel. I z radością po raz kolejny udowadniam, że jak Karolczuk się za coś bierze, to doprowadza temat do końca 

– dodał Burmistrz

Głos zabrała również Przewodnicząca Rady Miejskiej Alicja Dobrowolska oraz Przewodnicząca Komisji Społeczno – Oświatowej Rady Miejskiej Magdalena Śleszyńska.

– Cieszę się, bo dziś już chyba wszyscy uwierzą, że naprawdę potrafimy to zrobić. To już nie plany, nie projekt, nie szukanie finansowania, czy przetarg. Właśnie rusza budowa. Nie tylko budowa Sali, szatni, stołówki i wielu pomieszczeń, ale także nowoczesnego boiska i urządzeń sportowych na zewnątrz. Zgodnie z obietnicą, tworzymy obiekt na miarę XXI wieku 

– powiedziała Radna Magdalena Śleszyńska

Inwestycja będzie kosztować ponad 21 milionów złotych. Ponad 80% wskazanych kosztów Miasto Augustów pokryje z pozyskanych na ten cel środków zewnętrznych.

Fot. UM w Augustowie

[*as] Urząd Miejski w Augustowie