Od dawna nie było podobnej wystawy w naszej Małej Galerii APK… Już od czwartku 23 maja 2024 roku w naszej galeryjnej przestrzeni będzie można podziwiać ekspozycję pt. „Żagle na znaczkach pocztowych, datownikach, kasownikach i stemplach państw europejskich” pochodzące z kolekcji Jerzego Samela, augustowianina.

Na znaczkach zobaczymy żaglowce pełnomorskie, żaglówki regatowe i turystyczne pływające po śródlądziu, fragmenty żagli. Prezentacja obejmuje znaczki pocztowe, arkusiki, bloczki z 61 państw europejskich istniejących, jak i nieistniejących np. Czechosłowacja czy Wolne Miasto Gdańsk. Dodatkową atrakcją wystawy jest niezwiązany z jej tematem pierwszy polski znaczek z 1860 roku, których jest obecnie na świecie około 20-30 tysięcy. Liczba egzemplarzy: 2500 znaczków.

Wystawie towarzyszyć będzie prezentacja dotycząca historii i aktywności dawnego oraz obecnie działającego Yacht Klubu Polski w Augustowie.

Znaczki podziwiać można w Małej Galerii APK (Rynek Zygmunta Augusta 9 w Augustowie) od 23 maja do 8 czerwca – serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny

APK