Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem pielęgnacji i utrzymania drzew na spotkanie, które obędzie się w dniu 28 lutego 2024 r. o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego. Spotkanie skierowane jest do mieszkańców oraz zarządców terenów zieleni.

zdjęcie ilustracyjne: www.augustow.org

Spotkanie podzielone będzie na 2 części:

Część 1 – wykładowa (ok 1 godz.) o roli drzew jako kluczowym elemencie zielonej infrastruktury oraz o najczęstszych przyczynach uszkodzeń i zniszczeń drzew, a także europejskich standardach ochrony drzew. 

Wykład poprowadzą Pani Sabina Lubczewska oraz Pani Magda Berezowska-Niedzwiedź z Fundacji EkoRozwoju z Wrocławia – organizacji pożytku publicznego zajmującej się propagowaniem ochrony przyrody oraz postaw ekologicznych a także promującej standardy utrzymania drzew, wdrożonych przez wiele samorządów, min. Poznaniu, Płocku, Gorzowie Wielkopolskim czy Tarnowskich Górach. 

Część 2 – dyskusyjna, na której rozmawiać będziemy o oczekiwaniach i potrzebach, na jakie odpowiadać mają standardy utrzymania drzew w mieście, w kontekście problemów, z jakimi spotykamy się na co dzień. 

Część dyskusyjną poprowadzi Pani Agnieszka Otapowicz z Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych z Białegostoku. 

Zachęcamy do dbania o zieleń wokół nas, odpowiednio utrzymane, zdrowe drzewa odwdzięczą się nam wszystkim nie tylko poprawiając estetykę otoczenia, ale też będą pełnić szereg usług ekosystemowych, o których również opowiemy.

Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania.

| urzad.augustow.pl