9 zarzutów usłyszał 23-letni mieszkaniec Augustowa. Większość przestępstw popełnił w warunkach recydywy. Mężczyzna odpowie za kradzieże z włamaniem do piwnic, kradzieże sklepowe, a także przywłaszczenie telefonu komórkowego. Za kradzieże z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. W warunkach recydywy kara może być zwiększona o połowę.

fot. KPP w Augustowie

Kryminalni z Augustowa zatrzymali podejrzanego o szereg kradzieży z włamaniem do piwnic, a także usiłowań tego przestępstwa. 23-letni mieszkaniec Augustowa w marcu zeszłego roku w jednym z osiedlowych bloków włamał się do 3 piwnic, a do pozostałych próbował, jednak bezskutecznie. Z pomieszczeń zabrał elektronarzędzia, pompę wody, a także przetwory. Pokrzywdzeni oszacowali straty na blisko 1800 złotych. Funkcjonariusze pracujący nad sprawą ustalili również, że mężczyzna jest odpowiedzialny za kradzieże sklepowe. W tym przypadku jego łupem padał alkohol i artykuły spożywcze. Wartość strat wyniosła blisko 2,5 tysiąca złotych.

Mężczyzna usłyszał 2 zarzuty kradzieży, 3 kradzieży z włamaniem i 3 usiłowania tego przestępstwa, wszystko w warunkach recydywy. Odpowie również za przywłaszczenie znalezionego telefonu komórkowego. Za kradzieże z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności, która w warunkach recydywy może być zwiększona o połowę. Mieszkaniec miasta decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. 

|augustow.policja.gov.pl