W wywiadzie udzielonym dla suwalskiego studia PR Białystok, Prezes Miejskiej Spółki Komunalnej „Kodrem” Justyna Półtorak, powiedziała:

–  Wszyscy znaleźli nowe lokale komunalne. Podpisane zostały umowy i już tam zamieszkują. Mieszkania były świeżo po remoncie, więc każdy z najemców powinien być zadowolony z tej zmiany. Istotne jest, że lokale posiadają centralne ogrzewanie. Mieszkańcy nie będą musieli, jak wcześniej, palić w piecach.

zdjęcie ilustracyjne: augustow.org

Co dalej ze spalonym domem? To pytanie pozostaje nadal bez odpowiedzi. Wcześniej Burmistrz Augustowa mówił o planach jego odbudowy. Spodziewano się, że dużą część środków finansowych na ten cel pokryje uzyskane odszkodowanie. Okazuje się, że wycena firmy ubezpieczeniowej jest znacznie niższa od oczekiwanej. Według ekspertyzy zamówionej przez Miasto, remont spalonego domu będzie kosztował ok. 2 mln zł. Niestety, takiej kwoty na tą inwestycję, w kasie miejskiej w tej chwili nie ma.

Do pożaru budynku wielorodzinnego, w którym wynajmowanych było 8 mieszkań doszło w lipcu 2023 r. Nadzór budowlany zakazał ich użytkowania. Zarządzająca budynkiem spółka „Kodrem” zleciła ekspertyzę, aby oszacować koszt odbudowy. Uprawnieni specjaliści wycenili inwestycję na blisko 2 miliony złotych. 5 z 8 najemców zdecydowało się na wynajem innych mieszkań komunalnych, natomiast pozostałych 3 powstrzymywało się z tą decyzją licząc na rozwiązania pozwalające im na dalsze zamieszkiwanie w wynajmowanych lokalach komunalnych.

|Bart.