W dniach 10 – 12 maja odbyła się XXX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Zgorzelec 2024. W wyniku eliminacji na powyższe wydarzenie zakwalifikowało się trzech zawodników Augustowskiego Klubu Taekwondo Olimpijskiego. Naszym zawodnikom przypadł jednocześnie przywiklej reprezentowania województwa podlaskiego.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży jest najważniejszym turniejem w tej kategorii wiekowej od 12 do 14 lat jako Junior Młodszy, klasyfikowanym jako Mistrzostwa Polski.

Wicemistrzynią Polski w kategorii K -55 kg, została augustowianka Izabela Śpiczko, wcześniejsza dwukrotna mistrzyni dwóch Pucharów Polski, która w 3 rundzie nieznacznie musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki w walce finałowej, przywożąc do Augustowa srebrny medal.

Brązowym Medalistą w kategorii M – 53 kg, został suwalczanin Nataniel Ołowniuk. Natan w walce o wejście do finału trafił na utytułowanego zawodnika, będącego aktualnym wicemistrzem Europy, który podczas tych zawodów stanął na najwyższym stopniu podium.

Podobna sytuacja miała miejsce u naszego drugiego reprezentanta Piotra Molińskiego, który pomimo świetnej prezencji podczas walk Pucharu Polski jak również walk prowadzących do półfinału musiał uznać wyższość zawodnika, który został aktualnym Mistrzem Polski w tej kategorii, i uzyskał brązowy medal w kategorii M -33 kg. Warto podkreślić, że Piotr w zawodach Pucharu Polski stoczył z nim wygraną walkę.

Gratulujemy naszym sportowcom osiągniętych sukcesów, którzy godnie i z wielkimi sukcesami reprezentują nasze województwo na arenie ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej.

Dziękujemy Marszałkowi Województwa Podlaskiego za ufundowanie zawodnikom dresów i koszulek, w których występowali jako reprezentacja województwa oraz Dobkowski Paliwa za dofinansowanie kosztów przejazdu do Zgorzelca na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.