Augustowski Festiwal Przedszkolaka

By / 6 miesięcy temu / Kultura / Brak komentarzy

Od trzech lat w Augustowie, z inicjatywy Przedszkola Sióstr Urszulanek SJK im. Jana Pawła II, organizowany jest Festiwal Przedszkolaka z ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.

W Festiwalu biorą udział dzieci ze wszystkich przedszkoli naszego miasta, publicznych i niepublicznych. To okazja nie tylko do dobrej zabawy dla przedszkolaków z okazji ich święta, ale także ukazanie, jak wielkie znaczenie ma wychowanie przedszkolne w rozwoju dziecka. Przedszkole, to bardzo ważny etap w edukacji i nie można go nie doceniać. Spotkanie odbyło się w Amfiteatrze i zgromadziło ponad 250 dzieci wraz ze swoimi nauczycielkami.

Zanim nastąpiły prezentacje muzyczne poszczególnych przedszkoli, uczciliśmy 100-lecie Niepodległości naszej Ojczyzny, krótką inscenizacją o pięknie Polski, zilustrowaną tematycznymi plakatami, wykonanymi przez dzieci z poszczególnych przedszkoli.  Nie od dziś wiadomo, że przedszkolak ,to mały patriota.

Na zakończenie Festiwalu wszystkie dzieci zaproszone zostały do tanecznej zabawy przy wesołej muzyce. To było piękne spotkanie, pełne radości, uśmiechu i niezwykle żywiołowe, jak to tylko przedszkolaki potrafią. Mamy nadzieję spotkać się za rok na kolejnym Festiwalu Przedszkolaka.

  Pozdrawiam i dziękuję s. Małgorzata Bauer

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany