DKF Kinochłon ma 6 lat

Szóste urodziny Kinochłona

Wielkimi krokami zbliżają się szóste urodziny augustowskiego DKF-u. W tym roku, sześciolecie powstania „Kinochłona” będziemy świętować aż cztery dni! Atrakcji nie zabraknie – i dla dorosłych, i dla tych najmłodszych widzów. Spójrzcie tylko Państwo, co DKF KINOCHŁON i Augustowskie Placówki Kultury przygotowały na ten czas.

Świętowanie rozpoczniemy w piątek 5 października o godz. 19:30. Wtedy w augustowskim kinie Iskra rozpocznie się wernisaż wystawy plakatu Aleksandra Walijewskiego, młodego artysty grafika, autora także naszych urodzinowych plakatów.

Kolejnym punktem tego wieczoru będzie seans odrestaurowanej cyfrowo wersji filmu, który na stałe wpisał się już w historię polskiego kina i serca kinomanów – „Kingsajz” Juliusza Machulskiego. Gościem i gwiazdą tego pokazu będzie niekwestionowana diwa polskiego kina – Katarzyna Figura, niezapomniana Mariola Wafelek z „Pociągu do Hollywood”, Ala z „Kingsajzu”, Basia Gołąbek ze „Złota dezerterów” i Gosia z „Ajlawju” – wspaniała, wielokrotnie nagradzana aktorka filmowa i teatralna.

W sobotę 6 października zaprosimy Państwa na seans niespodziankę! Na film, którego tytułu nie będziemy zdradzać aż do chwili rozpoczęcia pokazu. Do ostatniej chwili nie powiemy, gdzie wyświetlimy film. Pierwsze 50 osób, które 1 października wyślą nam urodzinowe życzenia, w dniu 6 X dostanie od nas w mapkę, która wskaże miejsce seansu. Na maile czekamy 1 października od godziny 8:00 pod adresem: kinochlondkf@gmial.com Film będzie takim naszym urodzinowym prezentem dla Widowni – zapraszamy do zabawy!

Niedzielę 7 października oddamy w całości dzieciakom! O 12:30 w kinie Iskra oglądamy animacje o wielbicielu herbaty, sera i krakersów – Wallace’ie i jego mądrym i pomysłowym psie, Gromicie. Zaserwujemy naszej najmłodszej widowni „Wściekłe gacie”, czyli szaloną przygodę z cyberspodniami oraz „Golenie owiec” – opowieść, w której Wallace i Gromit zmierzą się z porywaczem owiec! Dołączcie do nas – po seansie porozmawiamy o urodzinach, życzeniach i świętach.

Świętowanie zakończymy muzycznie w poniedziałek. 8 sierpnia o godz. 19:00 na scenie kina Iskra wystąpi Pablopavo i Ludziki. Artysta znany z dobrych, literackich tekstów wydał płytę z zespołem Ludziki – on pisał, oni komponowali, a zaśpiewali i zagrali wspólnie. O krążku „Ladinola” mówi się jako o materiale popowym, ale umiarkowanie młodzieżowym. Nastawiajcie się na niejednoznaczne brzmienie lawirujące między reggae, elektroniką, a piosenką dancingową podszytą rockowym sznytem.

Będzie super – bądźcie z nami!

– – –

Bilety i karnet:

bilet na wieczór filmowy z Katarzyną Figurą – 20 zł

tajemniczy seans jest bezpłatny

bilet na koncert – 40 zł

karnet na oba (5 i 8 X) wieczory – 50 zł

Sprzedaż: APK Miejski Dom Kultury w Augustowie, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59

bilet na DKF Kinochłonek – 13 zł (do nabycia w kasie kina Iskra lub on-line pod adresem: www.kino-iskra.pl)

– Alicja Bajkowska –

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content