W niedziele 23. września br. na Rynku Zygmunta Augusta w Augustowie odbyła się konwencja wyborcza Komitetu Wyborczego Wyborców Nasze Miasto Augustów.

Kto będzie kandydatem KWW Nasze Miasto na burmistrza Augustowa nie było wiadomo niemal do ostatniej chwili. Z nieoficjalnych informacji wiedzieliśmy że takich kandydatów jest kilku. Dziś już wiemy, że to Mirosław Karolczuk będzie ubiegał się o fotel burmistrza w naszym mieście. Po oficjalnym ogłoszeniu tej kandydatury, Mirosław Karolczuk przemówił do osób zgromadzonych w centralnym punkcie miasta. Później odbyła się publiczna prezentacja wszystkich kandydatów KWW Nasze Miasto Augustów do wyborów samorządowych 2018.

Zwracając się do zgromadzonych Mirosław Karolczuk powiedział:

– Dzień dobry Państwu, Dziękuję za to gorące przyjęcie. Witam wszystkich mieszkańców naszego miasta Augustowa. Cieszę się że jest nas tutaj tak wielu, bo siłą naszego miasta są jego mieszkańcy.

Nazywam się Mirosław Karolczuk. Kandyduję na urząd Burmistrza Augustowa ponieważ jestem przekonany, że kluczem do rozwoju Augustowa jest współdziałanie.

Jeszcze trzy lata temu model złożony z zaangażowanych mieszkańców, kompetentnych urzędników, zmotywowanej do działania Rady miasta i spinających to wszystko burmistrzów działał. Niestety, dzisiaj wygląda to zupełnie inaczej i to jest wielka szkoda – bo Augustów nie może się zatrzymać!

Kandyduję na ten urząd pełen dobrych myśli. Za sobą mam sukcesy ostatnich lat:

Pamiętacie Państwo sytuacje augustowskich firm, które nie mogąc się rozwijać w Augustowie przenosiły się do Suwałk? Władze nie potrafiły naprawić sytuacji. Ja to zrobiłem! Doprowadziłem do podziału miasta na osiedla oraz do pozyskania terenów inwestycyjnych. To jest konkret i najważniejsza zmiana w Augustowie bodajże od 1989 r.

Kandyduje we wspaniałej drużynie. Bo drodzy państwo, Nasze miasto to nie tylko kandydat na burmistrza, to nie tylko kandydaci na radnych miejskich, to nie tylko kandydaci do rady powiatu. Nasze miasto to wszyscy ci którzy noszą w sercu Augustów i wiedzą, że mieście najważniejsi są jego mieszkańcy.

Ale co najważniejsze?

Kandyduje patrząc w przód, a nie oglądając się na minione lata. Dla tego, że przed nami kolejne wyzwania, kolejne sprawy do załatwienia, kolejna praca do wykonania.

Udowodniliśmy już, że potrafimy budować ulice, remontować szkoły i tworzyć nowe obiekty sportowe. Jednak gospodarka i infrastruktura to nie wszystko. Pora na sferę społeczną. Utworzyliśmy już Augustowski Budżet Obywatelski, umożliwiliśmy inicjatywy lokalne finansowane z miejskiego budżetu. Czas na jakość w oświacie! Czas na zerwanie z polityką w szkołach! Czas na bardzo silne wsparcie organizacji pozarządowych i znaczące zwiększenie ich finansowania. Augustów to jego mieszkańcy, a więc również stowarzyszenia, fundacje i kluby, które wykonują w naszym mieście ogrom pożytecznej pracy, którą musimy należycie wspierać. To nasze wspólne dzieło, to nasze wspólne wyzwanie i wiem że razem osiągniemy sukces. Bo siłą miasta są jego mieszkańcy.

Moi drodzy, nie ma co przeciągać, trzeba brać się do pracy.

Nazywam się Mirosław Karolczuk. Kandyduję na urząd Burmistrza Augustowa ponieważ wiem co trzeba w naszym mieście zrobić, ponieważ są ze mną energiczni, pełni zapału ludzie, którzy tak jak ja kochają nasze miasto. Tworzymy zespół gotowy do pracy aby Augustów był dumą jego mieszkańców.

Red.