Dniepro na Ukrainie gościł najlepszych skoczków na świecie. To tutaj odbyły się Mistrzostwa Świata za wyciągiem. To na co czekaliśmy, to skoki w których startowali zawodnicy z Augustowa.

Przed chwila dotarły do nas miłe informacje. Nasz zawodnik Kamil Borysewicz zdobył tytuł Wicemistrza Świata w skokach przegrywając minimalnie ze zwycięzcą.

Mistrzem Świata został Białorusin S. Shpak skacząc w ostatniej serii na odległość 65,10. Nasz Kamil zdobył srebrny medal skacząc 64,40, a trzeci był Słowak A. Vasko z rezultatem 64.10 .

Brawo Kamil, brawo trenerzy!

Po zawodach trener kadry narodowej Wiesław Kurnik powiedział:

[ht_quote align=”default”]„ Nigdy w historii Mistrzostw Świata nie było tak wysokiego poziomu – tak dalekich skoków. O wszystkim decydowała ostatnia seria w której czołówka poprawiła swoje rezultaty. Brawo Kamil! Niewątpliwym sukcesem jest też V miejsce Zuzi Polkowskiej, która skacząc na odległość 41,1 m pobiła rekord Polski. Duże szanse na medal miał jeszcze jeden zawodnik z Augustowa, Erwin Zawadzki. Niestety nie wyszedł mu ostatni skok. Jestem zadowolony z wyników. Gratuluje Kamilowi i całej naszej reprezentacji „.[/ht_quote]

sparta.augustow.pl

zdjęcie: Zbigniew Bartoszewicz