W dniach 27-29.07.2018 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbyły się finały 24. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostwa Polski U 18 w lekkiej atletyce. Prawo startu w finale ogólnopolskim otrzymali zawodnicy, którzy uzyskali wyniki kwalifikujące ich wśród 24 najlepszych wyników w kraju w danej konkurencji. UKS Technik Augustów reprezentowali zawodnicy: Gabriela Kondracka(2001) w biegu na 1500 metrów z przeszkodami oraz Szymon Łazarski(2002) w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Gabrysia i Szymon to wychowankowie programu Lekkoatletyka dla każdego.

Gabrysia w swoim biegu na 1500 metrów z przeszkodami poprawiła swój rekord życiowy o ponad 2 sekundy, uzyskując czas 5:22.87 (PB) co pozwoliło na zajęcie 10 miejsca.

Szymon Łazarski w kwalifikacjach pchnięcia kulą uzyskał wynik 14.70 (znacznie poniżej rekordu życiowego) i został sklasyfikowany na miejscu 15. Natomiast w kwalifikacjach do finału rzutu dyskiem Szymon uzyskał 46.88 i był to ósmy wynik. Jednakże w 12 osobowym finale – uzyskał rezultat 45.28 i zajął 10 miejsce.

Zawodnicy UKS Technik podczas zmagań w „kotle czarownic” zdobyli 11 punktów do Systemu Sportu Młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie.

Był to pierwszy start naszych zawodników na tak poważnych zawodach, na obiekcie lekkoatletycznym wprowadzającym zawodników w osłupienie przy wejściu na płytę stadionu. Jego „wielkość” sprawia, że czujemy się bardzo „nie swojo” i stres zjada i zabiera siły.

Trenerem zawodników jest pan Bogusław Sowól, który nieprzerwanie od ponad 20 lat corocznie przygotowuje zawodników naszego klubu do udziału w Mistrzostwach Polski.

Gratulacje zawodnikom i trenerowi!