Obchody Dnia Edukacji Narodowej w szkole Podstawowej nr. 3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie rozpoczęły się standardowo. Pani Dyrektor Wiesława Chrulska powitała zaproszonych gości w tym Burmistrza Miasta Augustowa Wojciecha Walulika, Kierownika Wydziału Edukacji i Sportu Dariusza Szkiłądzia, przedstawicieli Rady rodziców, uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

Po oficjalnym rozpoczęciu głos zabrali uczniowie, przeprowadzając niekonwencjonalną lekcję, w której udział wzięli nauczyciele i uczniowie. Pierwszym testem był nauczycielsko – uczniowski quiz z wykorzystaniem aplikacji „Kahoot”. Przygotowane pytania zaskoczyły nie tylko belfrów. Nie wielu pamiętało jaki kolor miała sukienka pani dyrektor włożona na koniec roku szkolnego czy jakiego koloru stoliki znajdują się w sali 27. Drugi test sprawdzał spostrzegawczość. Nauczyciele i uczniowie musieli dopasować zdjęcia swoich belfrów z „młodości” do konkretnych nazwisk. Prezentowane zdjęcia wywołały uśmiech na każdej twarzy. Artystycznymi zdolnościami popisali się również podopieczni pani Elżbiety Granackiej wykonując piosenki, wprowadzając publiczność w nostalgiczny nastrój.

Ważnym punktem obchodów Dnia Edukacji Narodowej było wręczenie uczniom stypendiów w ramach projektu „Edukompetentni” za wybitne osiągnięcia w zakresie przedmiotów matematyczno –przyrodniczych.

W Dzień Nauczyciela w augustowskiej „Trójce” było zarówno dostojnie jak i zabawnie. Na zakończenie popłynęły pełne ciepła życzenia.

Agnieszka Frąckiewicz / Urszula Zielińska

zdjęcia: Anna Milanowska

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”19″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”Galeria augustow.org” order_by=”imagedate” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]