Start kajakarzy „Sparty” w mistrzostwach Grecji

Augustowscy kajakarze startowali w XIX Otwartych Mistrzostwach Grecji rozgrywanych 3-4.11.2018 r. na wyspie Creta. Uczestniczyło w nich ponad 300 zawodników. Rangę zawodów podkreśla obecność władz z Europejskiej Federacji Kajakowej oraz stała pozycja w oficjalnym kalendarzu imprez EFK.

Pierwszego dnia mistrzostw odbyły się zawody jedynek w kategorii seniorów, na dystansie 5000m. Zwyciężył Adam Wysocki ze Sparty Augustów! Tuż za podium uplasował się kolejny augustowianin Karol Garbacz.

Drugi dzień zmagań sportowych to wyścigi kajakarskich dwójek, na sprinterskim dystansie 200m. Tym razem role się odwróciły i na najwyższym podium stanęli Grecy. Na drugim miejscu nasza dwójka w składzie Marcin Garbacz i Karol Garbacz. Na trzecim ponownie stanęli Grecy, a czwarte przypadło dla Adama Wysockiego i Marka Twardowskiego.

Dla zawodników z Polski była to doskonała okazja na wydłużenie sezonu kajakowego. Woda jest tam ciepła a temperatura powietrza w listopadzie, to ponad 20 °C. Trenerem kajakarzy z Augustowa jest Andrzej Siemion.

– Marcin. G. –

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany