Augustowscy policjanci zatrzymali kobietę, która spowodowała kolizję drogową. Jak się później okazało, kierująca miała blisko 2 promile alkoholu . 76-latka straciła prawo jazdy i odpowie przed sądem.

Policjanci z augustowskiej „drogówki”, wczoraj, po godzinie 20.00, otrzymali zgłoszenie o kierującej, która spowodowała kolizję drogową. Do zdarzenia doszło w miejscowości Gorczyca w gminie Płaska. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Po przybyciu, funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierująca oplem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, uderzyła w znak drogowy, następnie wjechała do przydrożnego rowu i uderzyła w drzewo. Mundurowi wyczuli od kobiety silną woń alkoholu z ust. Po zbadaniu stanu trzeźwości, okazało się, że kierująca samochodem 76-latka miała  blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Nietrzeźwa kierująca straciła prawo jazdy. Teraz za skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dla nich nie ma miejsca na naszych drogach – pijany kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych użytkowników dróg.

augustow.policja.gov.pl