„ASON” zrealizowało pierwsze zadanie projektu 3E – Entuzjazm, Empatia, Edukacja

Augustowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych”ASON” realizuje projekt 3E – Entuzjazm, Empatia, Edukacja. W ramach tego projektu, w dniach 2 – 5 września br. członkowie stowarzyszenia przebywali na turnusie rehabilitacyjnym w Centrum Turystyczno-Rehabilitacyjnym Krzyżewo.

Uczestniczyło w nim 20 osób niepełnosprawnych i 2 opiekunów. Na miejscu uczestnicy korzystali z zabiegów rehabilitacyjnych dostosowanych indywidualnie, m.in. groty solnej i siłowni zewnętrznej. Odbyły się zajęcia nt. sposobów radzenia sobie ze stresem spowodowanym chorobą prowadzącą do niepełnosprawności. Prowadziła je Agata Głogowska – psycholog kliniczny. Informacje przekazywane na tego rodzaju zajęciach są bardzo przydatne w życiu codziennym osób niepełnosprawnych i ich najbliższych.

Jako, że członkowie „ASON” wybrali się wspólnie w tamte okolice po raz pierwszy, pięciodniowy turnus starali się wykorzystać na poznanie okolicy. Odwiedzili siedzibę Narwiańskiego Parku Narodowego w Kurowie gdzie pracownica NPN opowiedziała o położeniu, historii, faunie i florze tego miejsca. Odbyli spacer kładką wtapiając się w to urokliwe miejsce.

– Wieczorem, przy ognisku, w bardzo miłej atmosferze i przy pięknej pogodzie śpiewaliśmy piosenki harcerskie i obozowe. Intonował je Jan, jeden z uczestników turnusu. Bardzo mu dziękujemy – powiedziała prezes „ASON”, Ewa Matulewicz.

Teraz „asonowcy” czekają na kolejne wydarzenia w ramach projekt 3E .

|Bart.

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany