Augustów Cup 2019, turniej z udziałem 1580 młodych piłkarzy zakończony.

By / 11 miesięcy temu / Sport / Brak komentarzy

Augustów Cup 2019, to tygodniowe wydarzenie sportowe, które zakończyło się w sobotę 29. czerwca 2019 r. Wzięło w nim udział 106 piłkarskich drużyn i 1580 zawodników! Liczby pokazują skalę tego wydarzenia – a powinniśmy jeszcze doliczyć rodziców młodych zawodników. Swoje reprezentacje w zawodach miały drużyny z Polski, Litwy, Łotwy, Rosji i z USA. Mecze rozgrywano w kategoriach wiekowych od 7 do 11 lat. Gra w piłkę nie była jedyną atrakcja dla młodych ludzi. Organizatorzy zapewnili im też możliwość skorzystania z rejsu statkiem oraz tego, co umożliwia im pobyt nad naszymi malowniczo położonymi jeziorami. Pomysłodawcami i głównymi organizatorami tego sportowego wydarzenia są Tomasz Wojtasiewicz oraz Paweł Stańczyk (Dar Łochów i Wicher Kobyłka).

Turniej podzielony jest na dwie tury: od soboty do wtorku grało 35 drużyn z rocznika 2007- 2008, a od środy do soboty 69 drużyn roczników 2009, 2010 i rocznik 2011. To bardzo silnie obsadzony turniej z udziałem mistrzów Litwy, Łotwy czy Mistrzowie woj. Mazowieckiego w danym roczniku. W Augustowie grały drużyny biorące udział w takich wydarzeniach organizowanych na terenie całej Europie. Mecze rozgrywano na 7. boiskach. Drużyny zostały zakwaterowane we wszystkich augustowskich hotelach, pensjonatach, kwaterach a także na obrzeżach miasta.

Powiedział nam Rafał Harasim, współorganizator wydarzenia.

Turnieje w Augustowie organizujemy po raz trzeci. Tegoroczny wypad bardzo fajnie. Łączymy przyjemne z pożytecznym – trochę grania i trochę wakacji. Dzieci korzystają z uroków Augustowa. Przez 8 dni przewinęło się prawie 1600 zawodników i ponad 2000 rodziców. Myślę, że lokalne społeczeństwo powinno być zadowolone zwłaszcza sklepy i hotele, bo to nakręca koniunkturę. Z roku na rok nasze turnieje stają się coraz większe. Moglibyśmy to jeszcze bardziej rozwinąć ale uważam, iż taka ilość jak w tym roku jest optymalna ze względu na przerób i nasze możliwości.

Podsumował główny pomysłodawca i organizator Tomasz Wojtasiewicz.

Mecze rozgrywane są na stadionie przy ul Tytoniowej. Kibicujący rodzice mocno dopingują swoje pociechy i cieszmy się, że taka impreza jest organizowana akurat w naszym mieście. Rodzice którzy przyjechali do Augustowa bardzo chwalą imprezę i atrakcje z których mogą tutaj skorzystać. Jedynie na co zwracają uwagę, to aby było więcej toalet  typu ToyToy na stadionie i żeby częściej były opróżniane 🙂

Tekst i zdjęcia: K. Andruszkiewicz. 

sparta.augustow.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany