Muzyczny wieczór KINOGRANIA 2019 w augustowskim amfiteatrze

W dniach 24-28 czerwca w Augustowie trwał VI Przegląd Filmów o Tematyce Muzycznej KINOGRANIE. Czwartek 27 czerwca był dniem muzycznym przeglądu.

Na scenie augustowskiego amfiteatru, położonego w malowniczym miejscu nad jeziorem Necko wystąpił zespół LAO CHE. Muzycy w Augustowie występowali już wcześniej i są dobrze znani publiczności KINOGRANIA. Augustowski Dyskusyjny Klub Filmowy KINOCHŁON działający przy Augustowskich Placówkach Kultury, pomysłodawca i główny organizator wydarzenia, zaprosił LAO CHE do Augustowa już na pierwszą odsłonę KINOGRANIA. Przez kilkanaście lat działalności zespół zyskał dużą grupę fanów w całej Polsce. Część z nich przyjechała tego dnia do Augustowa specjalnie na ten koncert.

Zanim rozpaczał się występ gwiazdy tego wieczoru, przed publicznością w amfiteatrze wystąpił zespół młodych augustowskich muzyków. TEN INCHES, to czwórka młodych mężczyzn którzy dali się już poznać w lokalnym środowisku muzycznym jako formacja ze sporym potencjałem umiejętności muzycznych i wokalnych. Dużą część ich repertuaru stanowią własne kompozycje. Kilka z nich mogliśmy usłyszeć w czwartek. Z zespołem wystąpił Kacper Jonik, który swoją grą na harmonijce ustnej i śpiewem wniósł dużo bolusowego brzmienia w ten koncert. /Bart./

LAO CHE polski crossoverowy zespół muzyczny, założony w 1999 roku w Płocku przez byłych członków zespołu Koli. Swój debiutancki album, zatytułowany Gusła, zespół wydał w styczniu 2002 roku. Założycielami byli obsługujący sampler Mariusz „Denat” Denst, wokalista, gitarzysta i autor tekstów Hubert „Spięty” Dobaczewski, perkusista Michał „Dimon” Jastrzębski, gitarzysta Michał Warzycki i klawiszowiec Filip „Wieża” Różański.Jeden z najciekawszych zespołów pierwszego dziesięciolecia XXI wieku, który umiejętnie połączył rock z folkiem, piosenką aktorską, electro, a nawet elementami słuchowiska.

TEN INCHES, skład zespołu: Maks Pużyński – Gitara/Wokal, Tomek Lotkowski – Gitara, Maciek Hołubowicz – Gitara Basowa, Dawid Pachucki – Perkusja. Podczas koncertu skład uzupełnił Kacper Jonik – Harmonijka ustana i Wokal.

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany