Bezpłatne zwiedzanie Augustowa

W najbliższą sobotę, 22 czerwca odbędzie się pierwsza w tym sezonie bezpłatna wycieczka po Augustowie z licencjonowanym przewodnikiem PTTK. Zwiedzanie organizowane będzie w każdą sobotę wakacji, do 31 sierpnia. Projekt jest finansowany przez burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka.

Jeśli chcesz poznać Augustów, jego najciekawsze zabytki oraz historię, weź udział w bezpłatnym zwiedzaniu Augustowa z licencjonowanym przewodnikiem PTTK! Wycieczka wyrusza w każdą sobotę wakacji o godz. 16.00 spod kolumny Zygmunta Augusta na Rynku Zygmunta Augusta. Zwiedzanie organizowane będzie w każdą sobotę wakacji, od 22 czerwca do 31 sierpnia.

Aby wziąć udział w zwiedzaniu wystarczy odebrać bezpłatny bilet w Centrum Informacji Turystycznej (Rynek Zygmunta Augusta 19). Bilety będą dostępne od czwartku do soboty.

W programie wycieczki zaplanowany jest przejazd do Studzienicznej wraz ze zwiedzaniem Sanktuarium Maryjnego, spacer kładką edukacyjną do Pomnika Leśnika. Podczas wycieczki można zobaczyć takie atrakcje jak m. in. śluzę w Przewięzi, amfiteatr czy elektryczny wyciąg nart wodnych. Przewodnicy przybliżają niezwykłą historię miasta oraz Kanału Augustowskiego.

Organizatorem akcji jest Koło Przewodników Turystycznych Oddział PTTK Augustów. Projekt finansowany ze środków Gminy Miasta Augustów.

UM Augustów

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany