Ogłoszenie wyników 33. edycji Augustowskiego Konkursu Literackiego „O liść dębu”

W niedzielę 10 marca br. w sali Osiedlowego Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie odbył się Finał XXXIII Augustowskiego Konkursu Literackiego „O liść dębu”.

Protokół z posiedzenia Jury XXXIII Konkursu Literackiego „O Liść Dębu” z dnia 30 stycznia 2019r.

Jury w składzie:

1. Janusz Sowiński – przewodniczący, prezes AKL

2. Krystyna Fiodorow, członek – bibliotekarka

3. Joanna Prawdzik, członek – nauczyciel J.polskiego

dokonało oceny 84 nadesłanych na konkurs prac ( w kategorii: osoby dorosłe – 11 prac, 7 wierszy , 4 prozą ; w kategorii: Szkoły Średnie – 27 prac, 16 wierszy, 11 prozą.; w kategorii: Szkoły Podstawowe – 46 prac, 22 wiersze, 24 prozą). Po dokładnym zapoznaniu się z nadesłanymi pracami Jury konkursowe postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach.

W kategorii – poezja – osoby dorosłe:

I nagroda – Alicja Bolińska z Mońkiń, godło: „Augustyna” za utwór: „Wigierskie opowieści”.

Drugiej i trzeciej nagrody nie przyznano.

Wyróżnienie – Marek Karczewski z Augustowa, godło: „Najt.” za utwór: „Mój Świat.”

Wyróżnienie – Jan Gumbisz z Kielc, godło „Lecą bociany” za utwór „Pomnażajmy”.

W kategorii – poezja – Szkoły Średnie ;

I nagroda – Anna Gorajewska z Augustowa, godło: „Emili Elizabeth” za utwór „Fatum pisarza”.

II nagroda – Dawid Sujata z Rutek Starych, godło: „Kulturysta” za utwór „Łza”.

III nagroda – Karolina Kuryło z Augustowa, godło „Paradygmat” za utwór „Niedzisiejsi”.

Wyróżnienie – Justyna Wasilewska z Augustowa, godło: „Juwska” za utwór „Kolejka”.

Wyróżnienie – Justyna Krotoszyńska z Augustowa, godło: „Inponderabilia” za utwór „Bezsilność.”

Wyróżnienie – Milena Kondracka Z Augustowa, godło: „Chryzantemy” za utwór bez tytułu.

Wyróżnienie – Patrycja Hajdeman ze Skieblewa, godło: „Patix” za utwór „Quo Vadis, III tysiąclecie?”.

W kategorii – poezja – Szkoły Podstawowe

I Nagroda – Dominika Liszkiewicz z Piły, godło „Sonia” za utwór „Słowa”.

II Nagroda – Alicja Ostaszewska SP Janówka, godło ” Maddyy” za utwór „Radość”.

II Nagroda – Katarzyna Twardowska SP Janówka, godło „Różyczka” za utwór „Czas”.

III Nagroda – Kinga Bartoszewicz z Pruskiej Wielkiej, godło”Stokrotka” za utwór „Narodzony”.

III Nagroda – Weronika Stachurska z Augustowa, godło „Motylek” za utwór „Skryta Prawda”.

Wyróżnienie – Marta Kwiecińska z Bargłowa Kościelnego, godło „Kwiatek” za utwór „Wzlot”.

Wyróżnienie – Patrycja Klekotko SP Janówka, godło: „Lenexhaxx” za utwór „Szkoła”.

Wyróżnienie – Julia Twardowska Janówka 68, godło: „Kropeczka” za utwór „Znak pokoju”.

W kategorii – proza – osoby dorosłe

Nagroda – Roland Mariusz Pugacz z Augustowa, godło: „Wieńczysław Nieszczególny” za utwór „Uliczka”

W kategorii – proza – Szkoły Średnie

I Nagroda – Angelika Pomichter z Białobrzeg, godło:”Apom” za utwór „Mentalność liścia”

II Nagroda – Ewa Chomiczewska i Lipska, godło: „Biała mewa” za utwór” Ogień krzepnie”

II Nagroda – Anna Prawdzik z Augustowa, godło: „Sarna” za utwór „Wolność”

Wyróżnienie –Michał Szczęsny z Augustowa, godło: „Misiek” za utwór „Nowy Świat”

Wyróżnienie – Grzegorz Denert z Augustowa, godło: „Cichociemny” za utwór „Matura”.

W kategorii – proza – Szkoły Podstawowe

I Nagroda – Kamil Kowalczyk z Augustowa, godło: „Ryś” za utwór „Opowieść o rycerzu Ryszardzie”.

I Nagroda – Igor Bogdanowicz z Augustowa, godło: „Rob” za utwór”Albert i stwory z kosmosu”.

II Nagroda – Wiktoria Ignatowska z SP Netta, godło:”Wiktoria” za utwór bez tytułu.

III Nagroda – Oliwia Paszko z Augustowa – SP spec Nr 9, godło: „Głowa konia” za utwór „Nowe życie Renessme Greenleath – część 2”

Wyróżnienie – Eliza Lenczewska z Macharc gm. Płaska, godło: „Eliza” za utwór „Niezwykłe spotkanie”.

Podpisy członków Jury

Fotorelacją z zakończenia tej edycji konkursu, zmieścimy już wkrótce na naszej stronie.

Bart.

Fragment części artystycznej finału

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany