Jak podzielić dotacje miedzy augustowskie kluby sportowe, aby nie zabrało pieniędzy na stypendia dla zawodników i pensje dla trenerów?

By / 3 miesiące temu / Sport / Brak komentarzy

Specjalny miejski zespół do końca marca ma przygotować uchwałę która będzie regulowała sposób wydawania pieniędzy na wsparcie sportu.

Na problemy finansowe augustowskich sportowców zwrócił uwagę miejski radny i jednocześnie prezes tamtejszej Sparty Adam Sieńko.

Brakuje nam środków na normalne funkcjonowanie. Nasz klub organizuje treningi i zapewnia udział w turniejach dla 300 zawodników. A mimo to nie mamy pieniędzy na transport i godziwe płace dla trenerów. Nie może tak być, że poziom finansowania wciąż jest na poziomie z 2003 roku.

Zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz podkreśla, że obecnie problemem jest nie tylko wysokość dotacji, ale też i sposób, w jaki jest ona wydawana.

Powinniśmy szybko przyjąć uchwałę o finansowaniu sportu. Tak, aby wydzielić pieniądze w budżecie i dysponować nimi w sposób racjonalny. Zadbać również, żeby kluby mogły lepiej planować swoje wydatki. Być może potrzebują one pomocy w racjonalnej gospodarce. Sytuacja, że największy klub nie ma pieniędzy na pensje dla osiągających świetne wyniki trenerów, jest skandaliczna.

W skład zespołu, oprócz radnych i urzędników, wchodzą: trener kajakarzy Adam Wysocki, odnoszący sukcesy w narciarstwie wodnym Jakub Rutkowski, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Centrum Tomasz Wiszyński oraz Zdzisław Sadowski z zarządu augustowskiej Sparty.

| red: mik

autor: Marcin Kapuściński

radio.bialystok.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany

Znajdź nas na Facebook

Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
« Mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Google Map

Promocja