Jak przysłowiowe świeże bułeczki rozchodzi się kompot w Szkole Podstawowej nr 3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie.

Od kilku dni mamy typowo letnią pogodę. Wysoka temperatura powietrza i palące słońce sprawiają, że odczuwamy potrzebę uzupełniania płynów w naszym organizmie, co jest oczywiście niezbędne przy takich warunkach pogodowych. Polacy wypijają każdego dnia średnio około 1,6 litra płynów, w czasie silnych upałów powinniśmy pić około 1 litra wody więcej niż normalnie. To dotyczy nas wszystkich, ale osoby bardziej aktywne fizycznie powinne o tym pamiętać przede wszystkim. Czy jest większa grupa tych bardziej aktywnych niż dzieci? 🙂

W szkole można korzystać, jak to nazywają dzieci – z wodopoju z filtrowaną wodą dostępnego dla wszystkich. Pomimo zaleceń picia właśnie czystej wody, nie jest ona szczególnie ulubionym płynem dziecka. Doskonale wiedzą o tym nauczyciele, dlatego dyr. Szkoły Podstawowej nr 3 w Augustowie postanowiła, że wszyscy uczniowie, nie tylko ci którzy maja wykupione posiłki, mogą pić kompot w szkolnej stołówce.

Pomysł okazał się jak najbardziej trafiony. Z takiej możliwości dzieci korzystają bardzo chętnie. Najwięcej jest ich przy pojemnikach z kompotem po lekcja wychowania fizycznego.

Bart.