W środę, 8 maja w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku odbyła się uroczystość wręczenia  nagród osobom i instytucjom zasłużonym na rzecz popularyzacji książki i czytelnictwa oraz na rzecz bibliotek województwa podlaskiego. Podczas uroczystości tytuł Podlaskiego Bibliotekarza Roku 2018 odebrała pani Małgorzata Pieńczykowska – kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Augustowie.

Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk osobiście złożył gratulacje laureatce prestiżowego wyróżnienia, podziękował za codzienny trud i podejmowane przez panią kierownik twórcze działania oraz życzył wszelkiej pomyślności i optymizmu w dalszej pracy.

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Bibliotekarz Roku jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy i składa się z dwóch etapów: okręgowego i ogólnopolskiego, podczas których są wybierani najbardziej cenieni bibliotekarze w poszczególnych województwach, a następnie Bibliotekarz Roku cieszący się największym uznaniem w kraju. Podstawowym celem Konkursu jest promocja zawodu bibliotekarza.

urzad.augustow.pl