Na czele trzech służ podlegających MSWiA w naszym województwie stoją dziś generałowie

Podczas uroczystych obchodów Święta Straży Granicznej, które odbyły się w piątek (17 maja br.) na dziedzińcu Belwederu, pięcioro oficerów SG otrzymało awanse generalskie. Wśród awansowanych znalazł się płk SG Grzegorz Biziuk – Komendant Podlaskiego Oddziału SG.

Tym samym dowództwo nad podlaską strażą pożarną, policją i strażą graniczną pełni jednocześnie trzech generałów. To pierwszy taki przypadek w historii województwa.

Podkreśla wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.

Na czele trzech ważnych służ podlegających MSWiA stoją dziś generałowie. To dowartościowanie regionu, bo wcześniej skąpiono tu tych nominacji, Jest to bardzo ważne dla funkcjonariuszy. Dzięki temu wiedzą, że ich przełożony jest doceniany oraz ma ważną i mocną pozycję.

Zieliński akcentuje fakt, iż oficerowie ci pochodzą z  naszego regionu.

Pierwszym z nich jest kierujący strażą pożarną nadbrygadier Jarosław Wendt, który tutaj przeszedł wszystkie szczeble kariery. Podobnie jak generał Grzegorz Biziuk i nadinspektor Daniel Kołnierowicz, który kieruje podlaskim garnizonem policji. To ważne, że w końcu nastąpiło dowartościowanie i docenienie wszystkich tych służb.

autor: Marcin Kapuściński / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki

zdjęcie: gov.pl/web/mswia

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany