We wtorek, 10. grudnia 2019 r. w siedzibie Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego dokonano oficjalnego podziału środków z VI Biegu Charytatywnego Biegając Pomagamy, organizowanego jako impreza towarzysząca Półmaratonowi Augustowskiemu.

– Jest to rekordowa liczba łącznie przebiegniętych kilometrów – powiedział jeden z organizatorów Półmaratonu Augustowskiego, Andrzej Zarzecki – 1990 km, to tak jakby przebiec Polskę po przekątnej tam i z powrotem, i to w nieco ponad 2. godziny– dodał Andrzej Zarzecki

W VI Półmaratonie Augustowskim uczestniczyło 199. biegaczy. Liczba przebiegniętych kilometrów przełożyła się na wymierną kwotę 19 900 zł, które właśnie dziś zostały oficjalnie przekazane dwóm augustowskim organizacjom pomocowym. Społeczna Organizacja Przyjaciół Dzieci „Przystań” przy ulicy Tytoniowej w Augustowie i Stowarzyszenie Razem Osiągniemy Cel, otrzymały dziś czeki (dokładnie) na kwotę 9 950 zł każdy.

W uroczystości uczestniczyli sponsorzy, organizatorzy, dzieci i opiekunowie z organizacji do których trafiło wsparcie i zaproszone media. Burmistrza Augustowa reprezentował na uroczystości jego zastępca, Filip Jerzy Chodkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z panami, Andrzejem Zarzecki i Filipem Jerzym Chodkiewiczem oraz obejrzenia przygotowanego przez nas pokazu zdjęć z tego wydarzenia.

|Bart / www.augustow.org

Wiceburmistrz Augustowa, Filip Jerzy Chodkiewicz deklaruje wolę dalszego wspierania organizacji Półmaratonu Augustowskiego przez Urząd Miejski w Augustowie. Porusza też temat naboru na wolne stanowisko Dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie.