W lipcu 17,4 mln użytkowników odwiedziło strony WWW o tematyce turystycznej.

W lipcu z internetu korzystało 27,9 mln Polaków (13,9 mln kobiet oraz 14 mln mężczyzn). Najbardziej aktywny pod względem liczby internautów był poniedziałek 1 lipca (24,4 mln osób).

Ponad 62% Internautów planuje urlopy wykorzystując strony o tematyce turystycznej. W lipcu 17,4 mln użytkowników odwiedziło strony WWW o tematyce turystycznej.

Poniżej prezentujemy najnowsze wyniki badania Gemius/PBI dla kategorii turystyka. Dotyczą one aktywności internautów w lipcu 2019 roku.

Na czele zestawienia w kategorii Turystyka znajduje się Grupa Wirtualna Polska / Turystyka, w skład której wchodzi również portal Nocowanie.pl. Cała grupa odnotowała w lipcu tego roku ponad 7 milionów użytkowników i 122 miliony odsłon.

Nocowanie.pl jest liderem zarówno w grupie WP, jak również wśród polskich portali noclegowych. Statystyki pokazują, że strona po raz kolejny znalazła się w czołówce serwisów turystycznych. W lipcu 2019 liczba realnych użytkowników wyniosła ponad 3 miliony, a użytkownicy dokonali ponad 45 milionów odsłon. – mówi Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl

Badanie potwierdza, że Internet jest bezsprzecznie głównym źródłem informacji na temat planowanego urlopu w przypadku rezerwacji miejsca noclegowego.

Przedstawione dane dotyczą badania Megapanel PBI/Gemius z lipca 2019

(i)