Od: 2019-05-04 07:30:00 / Do: 2019-05-05 07:30:00

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, które w południowej połowie Polski okresami będą o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana wysokość opadów miejscami do 15 mm. Na zachodzie kraju możliwe również opady deszczu ze śniegiem. W górach opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Tatrach do 10 cm, w Sudetach do 5 cm. Na wybrzeżu oraz na południu Lubelszczyzny i Podkarpaciu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 8°C miejscami na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i Podhalu, około 12°C w centrum, do 15°C na Opolszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz wiatr porywisty. 
W nocy zachmurzenie duże, na północnym zachodzie większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu, które w południowej połowie kraju będą okresami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana wysokość opadów miejscami do 15 mm, a w rejonach podgórskich Karpat do 20 mm. Na północy i zachodzie kraju oraz w rejonach podgórskich miejscami opady deszczu ze śniegiem. W górach opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Tatrach do 15 cm, w Sudetach do 5 cm. Na zachodnim wybrzeżu możliwe burze. Temperatura minimalna od -1°C miejscami na północnym zachodzie, około 4°C w centrum, do 9°C na południowym wschodzie. Na północy i północnym zachodzie kraju możliwe lokalne spadki temperatury przy gruncie do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie okresami porywisty, z kierunków zachodnich. W czasie burz wiatr porywisty.

Od: 2019-05-05 07:30:00 / Do: 2019-05-06 07:30:00

W dzień zachmurzenie duże, na zachodzie i północy kraju większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu, które na południowym wschodzie okresami będą o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana wysokość opadów miejscami do 20 mm. Na południowym zachodzie kraju i w rejonach podgórskich okresami opady deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w rejonach podgórskich do 10 cm, a w Tatrach do 15 cm. Temperatura maksymalna od 7°C miejscami na południu, około 10°C w centrum, do 12°C miejscami na północy i krańcach wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, z kierunków północnych. 
W nocy na południowym wschodzie zachmurzenie duże i opady deszczu, które okresami będą o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana wysokość opadów miejscami do 20 mm. W rejonach podgórskich i w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w rejonach podgórskich do 7 cm, wysoko w górach do 15 cm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od -2°C lokalnie na południowym zachodzie i -1°C miejscami na północy, około 2°C w centrum, do 6°C na południowym wschodzie. Na południowym zachodzie kraju możliwe lokalne spadki temperatury przy gruncie do -4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu zachodni, na pozostałym obszarze północno-zachodni i północny.

opracowano: 2019-05-04 06:54

synoptyk IMGW-PIB: Katarzyna Ścisłowska

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie