Zawodnicy Ośrodka Lekkiej Atletyki w Augustowie reprezentowali w dzisiejszym finale wojewódzkim w drużynowych biegach przełajowych, swoje szkoły. Zawody rozegrano na trasach biegowych w Supraślu.

Brązowy medal wywalczyła Paulina Haponik (2005),

IV miejsce zajął Krystian Grzywiński (2005),

VI był Bartek Jakucewicz (2005),

VII miejsce wywalczyła Julia Simonienko (2005),

VIII miejsce Oliwia Salik (2006),

Dominika Grzesiukiewicz (2006) – 10 miejsce,

Dominika Koszewska (2005) – 10 miejsce.

Na 11 miejscu bieg ukończyła Julka Murawska(2006) i Karolina Drapczuk(2005),

Kamil Zawadzki(2008) – 15 miejsce,

Wiktor Prawdzik(2006) – 16 miejsce

Magdalena Dzikowska (2009) zakończyła bieg na miejscu 17.

Kacper Jagłowski zakończył sportową rywalizację na 46 miejscu.

W każdym z biegów rywalizowało po 60 zawodników wyłonionych podczas miejskich, powiatowych i międzypowiatowych eliminacji w czterech grupach województwa podlaskiego.

Realizowany w naszym mieście od 2015 roku ogólnopolski program Lekkoatletyka dla każdego! przynosi wymierne rezultaty – zarówno sportowe jak i wychowawcze. Młodzi sportowcy wolny czas spędzają na systematycznych, zorganizowanych zajęciach szkoleniowych przy fachowym wsparciu trenerów UKS Technik Augustów. Jest to młodzież ze wszystkich szkół naszego miasta, zawierane są nowe znajomości a wspólne wyjazdy na obozy i zawody sportowe integrują zawodników. Podczas zawodów wspierają się i wzajemnie dopingują. Tworzą wspaniałą lekkoatletyczną rodzinę augustowskich lekkoatletów.

Gratulacje wszystkim zawodnikom i Trenerom – szczególne podziękowania Trenerowi Bogusławowi Sowólowi – najlepszy z najlepszych:), który zawsze ma czas na zajęcia i wspiera zawodników w ich rozwoju.


A już 13 kwietnia nasi zawodnicy uczestniczyć będą w Ogólnopolskim Biegu Lekkoatletyka dla każdego! przy OWM na błoniach stadionu narodowego w Warszawie.

(i)