Wody Polskie i Miasto Augustów wspólnie otworzyły sezon żeglugowy 2019 w Augustowie

Wielką paradą jednostek pływających, ze wszystkich augustowskich portów, rozpoczął się w niedzielę 28. kwietnia sezon żeglugowy 2019 w Augustowie.

Statki, katamarany, gondole i łodzie motorowe, popłynęły najpierw na jezioro Rospuda pod posąg Gołej Zośki. Na jednym ze statków pasażerowie mogli wysłuchać legend o losach Zośki, które opowiadała Barbara Ostaszewska, pomysłodawczyni wykonania i usadowienia posągu Gołej Zośki przy półwyspie o takie samej nazwie. Na miejscu, pasażerowie przywitali się z Zośką rzucając do wody zebrane w okolicznych lasach kwiaty. Ten gest był odpowiednikiem wspólnego przecięcia wstęgi podczas uroczystości otwarcia. Sezon żeglugowy 2019 został w Augustowie zainaugurowany!

Kolejnym punktem wydarzenia był przygotowany przez Państwowe Gospodarstwo Wody Polskie, na pięknie położonej plaży jednego z ośrodków nad jeziorem Białe, event w plenerze. Po oficjalnych wystąpieniach przedstawicieli organizatorów, tj. Joanny Kopczyńskiej Zastępcy Prezesa Wód Polskich ds. Zarządzania Środowiskiem Wodnym i Mirosława Karolczuka Burmistrz Miasta Augustów, na plenerowej scenie zaprezentował się Teatr Piosenki i Teatr Pneumatyczny działające przy Augustowskich Placówkach Kultury oraz śpiewający „Duetu z przypadku”. Przygotowano też atrakcje dla najmłodszych. Czekały na nich gry i zabawy z nagrodami oraz malowanie twarzy.

Przed nami dłuższy majowy weekend i najprawdopodobniej na augustowskich wodach znowu zobaczymy mnóstwo jednostek pływających. Porty przygotowane, oby jeszcze pogoda dopisała.

Bart.

Skrót filmowy z otwarcia

Fotorelacja z otwarcia

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany