XXV Ogólnopolskie Zawody Pływackie Szkół STO za nami

Wielki sukces wychowanków naszego klubu w Ciechanowie. Kuba Wasilewski i Malina Madden reprezentujący Społeczną Szkołę Podstawową STO w Augustowie przywieźli do Augustowa 4 medale.

Kuba , który startował ze starszymi zawodnikami, otworzył rano worek z medalami brązem na 50 metrów stylem grzbietowym. Po krótkim odpoczynku, w finale na 50 m stylem dowolnym popłynął po złoto, ustanawiając jednocześnie blisko 15-letni rekord Augustowa w swojej kat. wiekowej, który od dziś wynosi 30.82 s. 

Po tak wymarzonym początku finałów, czekaliśmy na starty Malinki. Malina nie pozostawiła złudzeń rywalkom i od początku do końca wyścigu zdecydowanie prowadziła, zdobywając, w pełni zasłużone złoto 

W bardzo emocjonującym wyścigu na 100 m stylem zmiennym Malina walczyła jak równy z równym do ostatnich centymetrów. Niestety zabrakło kilku setnych sekundy do pierwszego miejsca i musiała zadowolić się srebrem. W klasyfikacji generalnej za najlepszy start Malinka zajęła 1. miejsce, a Kuba w swoim roczniku był 2.

Wielkie gratulacje zawodnikom za wspaniałe reprezentowanie naszego miasta w kraju i przysłowiową walkę do końca.

Podziękowania należą się trenerom młodych pływaków i wszystkim osobom udzielającym swojego wsparcia przy organizacji wyjazdów na zawody.

UKS Pływacy Augustów.

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany