Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie” – pod takim hasłem przebiegał XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie włączyła się do kampanii organizowanej przez Fundację ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”. Wszak utalentowanych sportowców w naszym mieście nie brakuje.

Do głośnego czytania dzieciom zaprosiliśmy mistrza w swojej dyscyplinie sportowej i jednocześnie stałego bywalca biblioteki – kajakarza Adama Wysockiego. Podczas spotkań z uczniami klas pierwszych augustowskich szkół podstawowych pan Adam przeczytał opowiadania z książek, które lubi czytać swoim córkom. Tak więc dzieci poznały bohaterkę powieści Asy Lind, małą Karusię i jej tajemniczego przyjaciela Piaskowego Wilka. Po jednym z wysłuchanych opowiadań dzieci wręcz zasypywały naszego gościa swoimi ciekawymi przygodami, za które otrzymywały „medale odwagi”.

Pan Adam opowiadał także bardzo interesująco o kajakarstwie. – Kajakarstwo to fajna dyscyplina sportu, w której równolegle uprawia się inne sporty. Dlatego jest wyjątkowe. Zachęcał młodą publiczność do realizacji swoich marzeń, też tych sportowych. Przekonywał, że zawsze warto próbować, nie poddawać się. A nawet jeśli się nam nie powiedzie to pozostaje satysfakcja.

Na zakończenie uczniowie podziękowali sportowcowi za ciekawe spotkanie i oczywiście nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć z mistrzem.

-MBP-