AUGUSTOWIANIE SPRZĄTALI ŚWIAT

Ponad 900 osób wzięło udział w dniach 18-19 września 2020 r. w sprzątaniu terenów zielonych na obszarze miasta Augustowa w ramach 27 Akcji Sprzątania Świata, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Plastik? Rezygnuję, Redukuję, Segreguję”.

Koordynatorem dwudniowej akcji był Wydział Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Augustowie przy współpracy z Nadleśnictwem Augustów oraz Przedsiębiorstwem Transportowym „Necko”.

W sobotę na I Stacji Szlaku Orła Białego odbyło się podsumowanie akcji oraz finałowe ognisko, gdzie na uczestników czekał poczęstunek, symboliczne upominki oraz prezent od Nadleśnictwa Augustów w postaci sadzonek świerka w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY. Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne oraz uczestnicy projektu Uwaga! Klimat! Obudźcie się! Działajcie! przygotowali również ściankę informacyjną o zagrożeniach klimatycznych.

Zostało zebranych ponad 300 worków odpadów komunalnych różnych frakcji (szkło, tworzywa sztuczne oraz odpady zmieszane).

 Składamy podziękowania wszystkim osobom uczestniczącym w sprzątaniu Augustowa

Do zobaczenia za rok na 28 Akcji Sprzątania Świata!

 |źródło: urzad.augustow.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany