W OSTATNIM TYGODNIU WRZEŚNIA KONTROLA W WYDZIALE EDUKACJI I SPORTU UM W AUGUSTOWIE

Kontrola w Wydziale Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Augustowie w sprawie przemocy w Szkole Podstawowej Nr3 w Augustowie, ma rozpocząć się w ostatnim tygodniu września.

Jolanta Oneta Roszkowska, Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Augustowie.

Szkoła od 1. września br., jest częścią Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 i ma nowego Dyrektora. Umowa poprzedniej Dyrektor wygasła w ostatnim dniu tegorocznych wakacji. Poprzednia Dyrektor nie wróciła na swoje poprzednie stanowisko głównie z powodu negatywnej opinii, którą wystawiał jej organ prowadzący Gmina Miasto Augustów. Na negatywną ocenę burmistrza i jego urzędników miała wpłynąć przemoc, do której dochodziło w tej placówce.

Z oceną pracy Dyrektor Sp3 w Augustowie na zajmowanym stanowisku nie zgadza się część radnych. Swoje wątpliwości co do takiej oceny pracy byłej już Dyrektor Sp3 przedstawiali na posiedzeniach Komisji Społeczno-Oświatowej i na XXV sesji Rady Miejskiej. Złożono też interpelacje na piśmie w tej sprawie do Burmistrza Augustowa. W lipcu br. Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Augustowie zobowiązała się do przeprowadzenia szczegółowej kontroli. Powinna ona wyjaśnić, czy negatywna ocena pracy byłej już Dyrektor ma swoje potwierdzenie w zgromadzonych dowodach, które powinne stanowić podstawę przy ocenie, która w dużym stopniu zadecydowała o jej dalszej drodze zawodowej.

Dlaczego, po 2. miesiącach od złożenia zobowiązania Komisja nie wszczęła jeszcze postępowania w tej sprawie?  Wyjaśniła podczas konferencji prasowej Jolanta Oneta Roszkowska, Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Augustowie.

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany