Filmowa podróż do lat 90.

Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami – nowe doświadczenia, również te kulturalne, literackie lub filmowe. To także okazja do podsumowań, wspomnień, ale i czas snucia planów na przyszłość. W takie wspomnieniowe klimaty, przepełnione nadzieją na lepsze i piękniejsze wspaniale wpisze się pierwszy w 2020 roku pokaz DKF-u KINOCHŁON.

Już 6 stycznia zapraszamy Państwa o godz. 19:00 do augustowskiego kina Iskra na amerykańską produkcję „Najlepsze lata”, dzięki której przypomnimy sobie, za co najmilej wspominamy lata 90-te ubiegłego (już!) wieku.

Okiem kamery zajrzymy na przedmieścia Los Angeles, gdzie mieszka 13-letni Stevie. Chłopak, któremu przyszło dorastać w połowie lat 90-tych. Nie ma łatwo – wychowuje go samotnie mama, a starszy brat stara się pomóc jej surowo dyscyplinując Steviego. Trzynastolatek, który wygląda jeszcze jak dziecko, osamotniony, bez oparcia w starszym bracie czuj potrzeb akceptacji i przyjaźni. Zafascynowany grupą nastoletnich skateboardzistów, próbuje wejść do „paczki”. I tak zaczynają się późne powroty do domu, pierwsze eksperymenty z papierosami, alkoholem i.. dziewczynami. Wszystko po to, by wejść do grupy. Jak daleko posunie się Stevie? Gotowy jest na wszystko: brawurę i ryzyko, ale czy osiągnie swój cel..? – sprawdźmy razem.

Ten film to hołd oddany latom 90-tym, to swego rodzaju sentymentalna podróż po meandrach popkultury. Kasety magnetofonowe, walkmany, discmany i szaleństwo na deskach są zaledwie namiastką tego, co zobaczymy.

Historię o dorastaniu, dawaniu sobie rady, która jest niemal pocztówką z lat 90-tych, obejrzy (i przedyskutuje z nami) Vienio – raper Piotr Więcławski. Współtwórcą kultowej Molesty, hiphopowiec, aktor, miłośnik podróży i dobrego smaku zanurzy się z nami w tym, co dla wielu z nas jest kwintesencją dzieciństwa lub młodości.

Bądźcie tego wieczory z nami – zapraszamy!

– – –

Cennik i rezerwacja biletów:

Bilet na pokaz: 15 zł

Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)

Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9,

tel. 87 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.

Uwaga! Wszystkie rezerwacje wygasają na pół godziny przed pokazem.

|APK

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany