Znamy najpiękniejsze ogrody, balkony i tarasy w Augustowie. W poniedziałek, 14 września Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk wręczył zwycięzcom nagrody w 6. edycji konkursu na najładniejsze posesje w Augustowie.

zdjęcia: UM Augustów

– Dziękuję, że dbacie o swoje otoczenie, dzięki temu nasz Augustów jest jeszcze piękniejszy

– powiedział Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk.

– Dziękuję Państwu za udział i mam nadzieję, że w kolejnej edycji wpłynął równie liczne zgłoszenia

– dodał burmistrz.

W sierpniu oceny zgłoszonych posesji dokonała Komisja Konkursowa powołana przez Burmistrza Augustowa. Przewodniczył jej radny Dariusz Ostapowicz. Posesje były oceniane pod względem różnorodności, układu kompozycyjnego roślinności czy oryginalnym zagospodarowaniem. Spośród zgłoszeń Komisja wyłoniła laureatów w kategoriach ogród przydomowy, ogród działkowy, balkon i taras. Każda posesja odznaczała się szczególną oryginalnością i dostarczyła Komisji niezapomnianych wrażeń artystycznych.

 – W tym roku mieliśmy 12 miejsc do odwiedzenia. Cieszymy się, że mogliśmy być u Państwa i podziwiać piękno ogrodów – powiedział radny Dariusz Ostapowicz. – Podczas oceny zwracaliśmy głównie uwagę na obecność roślin przyjaznych pszczołom oraz ukwiecenie

– dodał radny.

Zwycięzcy 6. edycji konkursu na najładniejszą posesję

w kategorii ogródek przydomowy
Miejsce I – Robert Mierzejewski
Wyróżnienie – Krystyna i Czesław Żydaniec

w kategorii ogródek działkowy
Miejsce I – Katarzyna Stankiewicz
Wyróżnienie – Wacława i Anatol Grzybek

w kategorii balkon i taras
Miejsce I – Anna Kozłowska
Wyróżnienie – Dorota Krzywicka

Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy pięknie urządzonych posesji oraz życzymy dalszych sukcesów i satysfakcji w upiększaniu swoich ogrodów. A wszystkich mieszkańców Augustowa zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu!

|urzad.augustow.pl