Nowa taryfa obowiązuje od środy (14.10). Głównym powodem podwyżek jest wzrost kosztów.

zdjęcie ilustracyjne www.augustow.org

Mówi Bartosz Buczyński prezes augustowskiej spółki Wodociągi i Kanalizacje Miejskie.

– Przedłużyliśmy nową taryfę na kolejne trzy lata. W zeszłym roku była znaczna podwyżka cen prądu o 40%. Przez cały rok staraliśmy się z nią walczyć. Niestety, oznacza to wzrost ponoszonych kosztów dla spółki o 600 tysięcy złotych rocznie. Minimalna płaca krajowa również poszła w górę. To są dwa główne czynniki, które spowodowały, że musieliśmy złożyć nową taryfę. Została ona zatwierdzona przez Wody Polskie.

Za wodę mieszkańcy będą teraz płacili 4,09 zł za metra sześcienny, czyli o 42 grosze więcej, a za ścieki – 6,07 zł, czyli o 59 groszy więcej. Podwyżkami zaskoczony jest radny Marcin Kleczkowski.

– Parę miesięcy temu prezes spółki zaprzeczał, by spodziewany wzrost cen energii miał spowodować podwyżki opłat za wodę i ścieki. Tymczasem stało się inaczej i bardzo źle się stało. Jest to właśnie jeden z elementów ciągu podwyżek wszelkich opłat i podatków w Augustowie. Dotyczy to nieruchomości, śmieci, wody i ścieków. Wszystko podrożało.

W związku z tym, że nowa taryfa weszła w życie w połowie miesiąca, za październik mieszkańcy będą rozliczani według dwóch stawek.

| red: mik

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki


Decyzja Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Czytaj TUTAJ >>>

|Bart.