Augustowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o nielegalne uprawianie konopi. Funkcjonariusze w piwnicy, z której korzystał 19-latek i jego o rok młodszy kolega, znaleźli 4 krzaki tej rośliny. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Za uprawę konopi innych niż włókniste grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

W poniedziałek przed południem, kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie zapukali do drzwi jednego z mieszkańców Augustowa. Policjanci podejrzewali, że 19-latek wspólnie ze swoim o rok młodszym kolegą w piwnicy uprawiają nielegalnie narkotyki. Podejrzenia mundurowych potwierdziły się.

W jednej z trzech zajmowanych przez mężczyzn piwnic policjanci znaleźli przerobioną szafę, w której znajdowały się 4 krzaki konopi. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. Policjanci natychmiast zatrzymali 19-latka. Natomiast jego kolega wpadł w ręce mundurowych już na drugi dzień. Mężczyźni wczoraj usłyszeli zarzuty. Za uprawę konopi innych niż włókniste grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

|augustow.policja.gov.p