Jesteś liderem amatorskiego zespołu rockowego? Mieszkasz w województwie podlaskim? Lubisz rywalizację? Podlaski Instytut Kultury (PIK) zaprasza na Rockowania – największy przegląd zespołów rockowych w regionie, który odbywa się cyklicznie od pięciu lat.

zdjęcie ilustracyjne www.augustow.org

Ruszają Rockowania, które są przeznaczone dla grup grających muzykę rockową, niezwiązanych kontraktem płytowym ani inną umową wydawniczą. W ubiegłych latach podczas poszczególnych etapów przesłuchań zespoły zaprezentowały różne style: rock’n’rolla, blues, death metal, reggae oraz post punk z dużą dawką elektroniki. Jak zażartował Artur Szydłowski z PIK, koordynator przeglądu, jury konkursu jest bardzo elastyczne.

Pierwszy etap przeglądu to przesłuchania powiatowe, we wrześniu w Siemiatyczach i Zambrowie odbędą się półfinały, a koncert finałowy planowany jest na 10 października w Spodkach PIK w Białymstoku.

Zespoły, które wezmą udział w Rockowaniach, powalczą o nagrody finansowe. Główna nagroda przeglądu to 5000 złotych, a laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają odpowiednio 2500 i 1000 złotych. Dodatkową, atrakcyjną nagrodę ufundowało Radio Białystok – partner medialny Rockowań. Jest to koncert live na antenie radia dla wybranego zespołu. Na zgłoszenia do przeglądu organizatorzy czekają do końca czerwca 2020 r. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie Podlaskiego Instytutu Kultury. 

źródło: Podlaski Instytut Kultury / oprac. Cezary Rutkowski

wrotapodlasia.pl